Willem Alexanderschool ontvangt vignet Gezonde School

LEEUWARDEN - De Willem Alexanderschool heeft het landelijke vignet Gezonde School behaald.

Het vignet Gezonde School is een erkenning voor scholen die structureel werken aan het verbeteren van de gezondheid van hun leerlingen en medewerkers. Met het vignet wil de school aan leerlingen en hun ouders laten zien dat zij de gezondheid van leerlingen en leerkrachten erg belangrijk vindt. Het vignet en het certificaat is op vrijdag 13 mei om 11.00 uur door Michel Rog uitgereikt. Rog, Tweede Kamerlid voor het CDA (woordvoerder onderwijs), bracht op deze dag een werkbezoek aan de school. Werken aan gezondheid op school loont. Het draagt bij aan betere schoolprestaties, minder schooluitval en een gezondere leefstijl. Zo zorgt de school voor actieve en gezonde leerlingen, een veilige schoolomgeving, een fris klimaat én heeft de school aandacht voor de persoonlijke en sociale ontwikkeling van haar leerlingen. Bovendien heeft de school speciale aandacht voor het thema: Voeding. Hiervoor worden de volgende activiteiten ingezet : Gruitdagen, gezonde traktaties, Smaaklessen , workshops rond voeding in de kookstudio. Op 13 mei start de school met : Woensdag  Waterdag. Het waterbedrijf Vitens heeft voor alle kinderen een waterflesje beschikbaar gesteld om op woensdag hiervoor te gebruiken. De Willem Alexanderschool is trots om een Gezonde School te zijn. ,,Vanaf 13 mei hangt op de gevel van onze school het logo ‘Gezonde School’. Zo kan iedereen op het schoolplein zien dat onze school een gezonde school is.” Het vignet Gezonde School is een initiatief van twintig landelijke gezondheidsorganisaties. Wilt u meer weten over het vignet Gezonde School? Kijk dan op www.gezondeschool.nl.