Doorloper | Bestuursleden Bridgeclub Leeuwarden

Leeuwarden - De Doorloper van deze week staat in het teken van het bestuur van Bridgeclub Leeuwarden (BCL). BCL is een actieve bridgeclub voor Leeuwarden en omgeving met ongeveer driehonderd leden. Het jongste lid is 32, de oudste is 90+. Gemiddeld is de leeftijd van de bridgers 60 tot 70 jaar. Waarvan 40% mannen en 60% vrouwen.

Algemene info: We zorgen dat onze leden kunnen bridgen op een van de vier avonden en middagen elke week in competitieverband.  We spelen zelf ook, maar niet met elkaar. We hebben allemaal een eigen (bridge)partner, en een ander (speelsterkte)niveau en spelen op andere momenten in de week. Voor sommige mensen bestaat er jammer genoeg nog altijd een drempel om lid te worden van een bridgeclub omdat ze denken dat het spel te moeilijk is, saai is of elitair. Dat is een hardnekkig vooroordeel. Wel is het zo dat je bridgen niet binnen enkele uurtjes kunt leren, je moet wel eerst les nemen. Bij BCL kun je een bridgecursus  volgen, maar ook qua niveau doorgroeien in een plezierige sfeer. Nieuwe leden begeleiden we in de beginperiode, als ze net lid geworden zijn van onze club. Ons motto: Bridgen is erg leuk, gezellig en voor iedereen mogelijk. Je kunt je niveau blijven verbeteren ook al speel je al jaren. En je blijft je geheugen trainen. We kunnen niet zonder: De inzet van alle vrijwilligers binnen onze organisatie om alle bridge-activiteiten goed te laten verlopen en ook de goede zorgen van Jay, de beheerder van het denksportcentrum. We hebben helemaal niks met: Dikdoenerij. Feestjes bouwen doen we als: Het seizoen afloopt, rond de jaarwisseling of bij een jubileum met een bridgedrive met leuke prijsjes. Maar het belangrijkste onderdeel van het feestje is voor bijna iedereen dat er eerst lekker gebridged kan worden. De laatste keer dat we goed gelachen hebben, dat was: Tijdens de laatste bridgewedstrijd. Er wordt altijd wel gelachen. En dat we flink baalden: In diezelfde wedstrijd, dus niet lang geleden. Je moet ook nogal eens verlies incasseren. Helaas nogal eens omdat je zelf flink zat te blunderen. Leeuwarden is voor ons: Die heerlijke stad waar we ook ieder jaar een bridge-cafédrive organiseren, geheten de Liwwarder Omloop, waardoor je in allerlei horecagelegenheden van Leeuwarden komt waar je normaal gesproken niet zo gauw komt. Daar speel je onder het genot van een drankje een gezellige bridgewedstrijd en gaat daarna naar het volgende café. Zo leer je je eigen stad nog beter kennen, maar je treft ook bezoekers van buiten de stad die kunnen ervaren hoe mooi Leeuwarden is. Als Cambuur wint, dan: Hoor je het gonzen door de bridgezaal, Cambuur staat voor! Als we in een ander land zouden moeten wonen, dan gingen we naar: De bridgeclub daar. Bridge is internationaal, dus op veel plekken in de wereld kun je het doen. Bridgen op internet is ook nog een optie, maar niks is zo leuk als lid zijn van een club, waarbij je andere mensen treft die ook enthousiast zijn over bridge en een club biedt je ook een sociaal samenzijn. Wat ons als club bindt: Naast het bridgen veel gezelligheid, en de mogelijkheid om andere mensen te leren kennen waarmee vaak in huiselijke sfeer ook een kaartje wordt gelegd in het weekend. We hopen met z'n allen door te gaan tot: We er bij neervallen. Bridgen kun je tot op hoge leeftijd volhouden. Je blijft op een leuke manier actief met je hoofd, en je ontmoet andere mensen. Enthousiast geworden? Kijk op de website: www.bcleeuwarden.nl. Wilt u individueel of als groep meedoen aan deze rubriek? Mail dan naar redactie.hah@ndcmediagroep.nl of doe een belletje naar 0641954610.