Doorloper | Leeuwarder Harmonieorkest Da Capo

LEEUWARDEN - De Doorloper van deze week staat in het teken van Leeuwarder Harmonieorkest Da Capo. Da Capo bestaat uit een mooie mix van jonge en oudere leden. De leden komen niet alleen uit Leeuwarden maar wonen verspreid over de gehele provincie. 

Algemene info: Doordat Leeuwarden een studentenstad is, zijn er altijd wel een paar studenten bij ons te vinden. Tegelijkertijd zijn veel leden al jarenlang lid. Zij vormen de basis van het orkest. Dit geeft een heel gevarieerde bezetting. We werken met een roulatiesysteem binnen de diverse secties, zodat iedereen rouleert over de stemmen die hij kan en wil spelen. Verder zou het maar zo kunnen zijn dat wij op (korte) termijn de jongste voorzitter hebben. Ons motto: Met veel plezier mooie muziek maken. Dat wil zeggen dat we serieus repeteren maar met veel plezier. Er is saamhorigheid: we willen met z'n allen iets bereiken. Dat betekent ook dat we openstaan voor elkaars opbouwende kritiek. We kunnen niet zonder: Een goede dirigent. Onze nieuwe dirigent Floris de Wever heeft een aantal weken geleden zijn contract getekend. De repetities met hem zijn gezellig, we spelen uitdagende muziek en iedereen gaat na de repetitie met een positief gevoel en vol energie naar huis. Wat wil je als muzikant nog meer. Het mooiste dat we hebben meegemaakt: De nominatie van het leukste orkest van Nederland. ,,Wij zijn het leukste orkest van Nederland!”, zo reageerden onze leden op de oproep naar het leukste orkest. Uiteindelijk zijn we derde geworden, maar het was heel bijzonder om hier met elkaar naar toe te werken. Leuk om mee te maken was ook het slotstuk van de aanloop naar deze verkiezing, want op 12 juli was Piet Paulusma bij onze barbecue te gast om zijn dagelijkse weerpraatje te houden. De laatste keer dat we goed gelachen hebben: Toen onze voorzitter een mooi Sinterklaasgedicht met een paar zwarte sokken kreeg. Dit met de verwijzing naar de kleurige sokken die hij tijdens het laatste optreden droeg, terwijl er altijd op gehamerd wordt dat alles in het nette zwart moet. Leeuwarden is voor ons: De plaats waar we repeteren: in de Kurioskerk. Overigens komen veel van onze leden niet uit Leeuwarden. Ze wonen verspreid over de hele provincie, van Brantgum tot Harlingen tot Oudehorne. Als wij de bazen van Leeuwarden waren, dan: Subsidieerden wij alle muziekverenigingen in de gemeente. Wat ons als bindt is: De liefde voor het muziek maken. Bijzondere vooruitzichten: 2018 is natuurlijk een bijzonder jaar in Leeuwarden. Cultuur staat in de schijnwerpers, dus uiteraard zijn wij ook present gedurende het jaar. Wij zijn van plan om speciaal voor ons orkest een muziekstuk te laten componeren omdat de vereniging dit jaar zeventig jaar bestaat. Tot slot zijn we net begonnen met het repeteren van de muziek van Lord of the Rings. Dat brengt vast niet alleen een gaaf concert met zich mee, maar ook veel leuke repetitieavonden. Nieuwe leden altijd welkom: We kunnen in de meeste secties nieuwe leden gebruiken, want hoe meer zielen hoe meer vreugd. Voor het harmonieorkest is minimaal HaFaBra-B-niveau nodig. Voor de jeugd, maar ook voor degene die vroeger een muziekinstrument heeft gespeeld dat past in een harmonieorkest en dit nu weer wil oppakken, is er het opleidingsorkest. Als je lid wordt van de vereniging kun je bovendien gratis een instrument lenen. Kijk voor meer informatie op www.dacapo-leeuwarden.nl. Wilt u individueel of als groep meedoen aan deze rubriek? Mail dan naar redactie.hah@ndcmediagroep.nl of doe een belletje naar 0641954610.