Doorloper | Waterscoutinggroep Duco van Martena

Leeuwarden - De Doorloper van deze week staat in het teken van Duco van Martena, de bijna tachtig leden tellende waterscoutinggroep van Leeuwarden. Bijna alle activiteiten van de groep (met daarin zowel jongens als meiden) spelen zich af op, in of rond het water.

Algemene info: De juniorzeeverkenners zijn geregeld op het water te vinden in de Canadezen of roeiend in de vletten. De zeeverkenners zeilen zo lang het weer het toelaat, de leden van de Wilde Vaart zeilen of begeleiden activiteiten in de motorsloep die de groep heeft. Wij hebben een eigen clubgebouw aan de Avondsterweg aan het natuurgebied de Froskepôlle.  Dit is tevens de thuishaven van onze boten. Ons motto: Een zeeverkenner trekt er samen met anderen op uit om de wereld om zich heen te ontdekken en deze meer leefbaar te maken. Een zeeverkenner is eerlijk, trouw en houdt vol. Een zeeverkenner is spaarzaam, sober, en zorgt goed voor de natuur. Een zeeverkenner respecteert zichzelf en anderen. We kunnen niet zonder: Vrijwilligers, water, wind, boten, kampvuur, plezier en elkaar. Feestjes bouwen doen we als: Tijdens iedere opkomst. Voor de Juniorzeeverkenners is dat op vrijdagavond van 18.00 tot 20.00 uur, de Zeeverkenners op zaterdagmiddag van 14.00 tot 17:00 uur en de Wilde Vaart maakt zelf een planning voor de opkomsten. Ieder jaar leven we toe naar: Het zomerkamp en EUSK. Dit jaar is weer de Nawaka, het mooiste evenement voor waterscouts. Tien dagen lang zeilen, uitdagende (water) activiteiten, nieuwe vrienden maken, kamperen en zwemmen. We balen als: Dat doen we eigenlijk nooit: wind, kou en regen niets houdt ons tegen. Leeuwarden is voor ons: De thuishaven maar ook een belangrijke inkomstenbron voor ons bestaan. Met verschillende acties in Leeuwarden zorgen we dat de contributie zo laag mogelijk blijft zodat iedereen mee kan doen. Als Cambuur wint, dan: Verliezen ze niet. Nee sorry, scouts hebben niets met voetbal. Al we in een ander land zouden moeten wonen, dan gingen we naar: Een zonnig land met water en wind. We zouden graag de volgende persoon voor een lintje willen nomineren: Onze buurman op de Avondsterweg, door hem hebben we het boegbeeld van onze groep, De Dukkie kunnen kopen. Wat ons bindt is: De  drang naar creativiteit, activiteit, plezier en avontuur. Een vraag die ons vaak gesteld wordt: Waarom dragen scouts een uniform? Het uniform sluit aan bij de gedachte dat iedereen gelijkwaardig is, ongeacht rang of stand, religie of huidskleur. Het is in heel Nederland gelijk, alleen de das verschilt van kleur per groep. Hierdoor zijn bij regionale activiteiten de verschillende groepen makkelijk te herkennen. Onze das heeft de kleuren rood (rechts) en geel (links). Dit zijn de kleuren van Huizum, waar onze vereniging is begonnen. Tenslotte een oproep: Enthousiaste vrijwilligers voor zowel bestuursfuncties als leiding functies zijn bij ons altijd welkom. Wie het leuk vindt om met kinderen om te gaan en veel op en rond het water actief te zijn is welkom. Een scoutingverleden is niet per se noodzakelijk. Kom gerust een keertje langs of bezoek onze website www.scoutduco.nl. Wilt u individueel of als groep meedoen aan deze rubriek? Mail dan naar redactie.hah@ndcmediagroep.nl of doe een belletje naar 0641954610.