Doorloper | Samen bouwen aan een beter leven

Leeuwarden - De Doorloper van deze week staat in het teken van 'Team Carpe Diem'. Dit team (met daarin een aantal Leeuwarders) gaat in oktober met 'Habitat for Humanity', naar India om daar een week lang te bouwen aan veilige huizen. 

Algemene info: Team Carpe Diem bestaat uit Gonda Boringa-Muijskens, Froukje Kits, Bert Kats, Klazina Sikkema, Jolanda Jelsma-Bakker, Albert van der Ploeg, Hanneke van der Ploeg en Mariette Verkuijlen. Initiatiefneemster van dit team is Gonda. Zij ging in januari 2017 voor het eerst mee op bouwreis naar India. Een ervaring om nooit te vergeten. Pas als je er midden in staat en de ellende om je heen ziet, weet je wat armoede betekent. De schamele en onveilige hutjes, het gebrek aan sanitaire voorzieningen en schoon drinkwater, een groot contrast tussen arm en rijk, het zogenaamd niet meer bestaande kastenstelsel en de dankbaarheid van de mensen dat jij van de andere kant van de wereld komt om hen zowel financieel als fysiek te helpen aan een veilig (t)huis. Ons motto: Carpe diem. Pluk de dag. Doe datgene wat jij graag wilt en waar jij je goed bij voelt. Waar wij ons goed bij voelen? Samen bouwen aan veilig (t)huis. Want iedereen heeft recht op een betere toekomst. We kunnen niet zonder: Teamgenoten. Ons team is nog niet compleet. We kunnen nog versterking gebruiken. Wil jij, net als wij, ook een week lang samen met de nieuwe huiseigenaren en lokale vaklui meebouwen aan een veilig (t)huis. Ga dan met ons mee! Maar ook zonder sponsors kunnen we niet. Een huis bouwen kost geld. Wil jij figuurlijk met ons meebouwen? Sponsor ons dan. Iedere euro wordt goed besteed. We hebben niks met: Reacties zoals ‘lekker zo’n weekje vakantie in India’. Van vakantie is geen sprake. We gaan slechts tien dagen waarvan de reis al een aantal dagen in beslag neemt. Eén dag acclimatiseren en dan vijf dagen lang als echte bouwvakkers aan het werk in de brandende zon bij minimaal dertig graden. Nee een vakantie is het zeker niet te noemen. Feestjes bouwen we als: We aan het einde van de bouwweek het huis, waaraan wij meegebouwd hebben, mogen opleveren aan de nieuwe bewoners. Een heel bijzonder moment. Het mooiste uitje dat we hebben ondernomen, was: Ons ‘uitje’ moet nog plaatsvinden. We gaan in oktober met z’n allen naar India. Een bijzondere reis met een heel mooi doel. De laatste keer dat we met elkaar goed gelachen hebben, dat was: Tijdens onze bijeenkomst waar alle teamleden elkaar voor het eerst hebben ontmoet en Habitat een presentatie gaf over de bouwreis. Gedurende een bouwweek wordt er niet alleen hard gewerkt, maar ook gehuild en gelachen. Friesland is: Voor velen van ons onze thuishaven. Tot nu toe komen twee van onze teamleden van buiten onze provincie, maar iedereen die enthousiast is, is van harte welkom in ons team. Als Cambuur wint, dan: Gaat bij sommigen de vlag uit, maar de meesten hebben niets met voetbal. Als we in een ander land zouden moeten wonen, dan gingen we met zijn allen naar: We gaan een week lang in India wonen. Tijdens onze bouwdagen leven we overdag tussen de lokale bevolking. Zien we hoe erbarmelijk hun woon en leefomgeving nu is. India, het land van curry, mooie kleuren, bollywood en heilige koeien. Maar ook het land van grote tegenstellingen tussen arm en rijk. Mensen die wonen in ‘katcha’s’: hutjes van modder met een dak van stro of palmbladeren. Hutjes waarvan de daken lekken en regelmatig vervangen moeten worden. Muren die op instorten staan en sanitaire voorzieningen zijn er al helemaal niet. We zouden graag de volgende personen voor een lintje willen nomineren: Alle medewerkers van Habitat. Met heel veel enthousiasme, minimale middelen en maximale inzet proberen zij zoveel mogelijk mensen overal ter wereld te helpen. Wat ons als team bindt is: Het samen willen bouwen aan een betere toekomst. Ieder mens heeft recht op een veilig (t)huis. Een veilig huis is de basis om een toekomst op te bouwen. Kinderen zijn minder vaak ziek, kunnen naar school, ouders leren een toekomst op te bouwen door zelf te voorzien in inkomen. De cirkel van armoede wordt doorbroken. Je bouwt niet voor één gezin, maar je bouwt voor vele generaties. We hopen met z'n allen door te gaan tot: We na onze bouwweek kunnen zeggen dat we een verschil hebben gemaakt. In een week tijd kun je de wereld niet veranderen, maar je kunt wel een verschil maken. De werkwijze van Habitat Nederland is gebaseerd op: Het verstrekken van leningen zonder winstoogmerk. De hulpvraag komt bij de mensen zelf vandaan. Er wordt geen onderscheid gemaakt in religie of huidskleur. Iedereen is welkom bij Habitat. Er wordt een lening verstrekt voor de bouw van het huis. Na terugbetaling van de lening wordt het geld gelijk weer ingezet om een volgend gezin te kunnen helpen. Als voorwaarde geldt dat de nieuwe huiseigenaren zelf moeten meehelpen met de bouw van hun huis. Help mee door: Letterlijk of figuurlijk met ons mee te bouwen. Ga mee op bouwreis of sponsor het team. Kijk voor meer informatie op www.bouwmee.nl/carpe_diem of neem voor vragen contact op met Gonda: gondabouwtmee@gmail.com. Wilt u individueel of als groep meedoen aan deze rubriek? Mail dan naar redactie.hah@ndcmediagroep.nl of doe een belletje naar 0641954610.