Met pijn in het hart nemen Jelle en Linda afscheid van La Coupe

REGIO - Na bijna dertig jaar stoppen Jelle en Linda Tilstra per 1 november 2020 met hun kapsalon La Coupe in Damwâld, Dokkum en Hurdegaryp. De zaak wordt overgenomen door Jannie en Richard Nienhuis die momenteel twee kapperszaken (Subliem) in Dokkum hebben.

Linda is al meer dan dertig jaar het gezicht van de kapsalon in Damwâld. Eerst als bedrijfsleidster van de kapperszaak in het winkelcentrum die toen nog Koppie Koppie heette, vrij snel daarna als eigenaresse van de zaak die ze omdoopte tot La Coupe. ,,We zullen ons team en onze klanten enorm missen. We hebben echt een band met elkaar opgebouwd’’, vertelt Linda. Jelle, die in het dagelijks leven leraar op het Dockinga College was, speelde al die jaren een belangrijke rol achter de schermen. ,,Ik verzorgde de boekhouding, was contactpersoon van de vertegenwoordiger, regelde sollicitatiegesprekken en verrichte hand- en spandiensten.’’

Het stel is in de regio Noordoost-Friesland bekend dankzij de kapsalon, maar ook door het feit dat Jelle leraar was én voetbaltrainer bij clubs als Be Quick Dokkum, BCV, Drachter Boys, Zwaagwesteinde en Anjum. ,,Veel mensen die ik kende waren klant bij ons’’, vertelt Jelle. Hij vindt het belangrijk het positieve in mensen naar boven te halen. ,,Dat zag je ook bij ons team. We zijn met drie meisjes begonnen, op een gegeven moment waren er zelfs achttien dames in dienst. Allemaal goed opgeleide meiden. Sommigen waren al twintig jaar bij ons in vaste dienst.’’ Het bijzondere aan La Coupe was dat je er zonder afspraak terecht kon. Dat hielden ze bijna tot aan het eind vol. ,,In coronatijd konden we niet anders. Dat was wel wennen. Wat dat betreft was de laatste periode voor ons niet de mooiste. Toch denken we dat dit het goede moment is om te stoppen.’’

Met een gerust hart dragen Linda en Jelle hun zaak over aan Jannie en Richard. ,,Het klikte meteen. We vinden het geweldig dat zij in deze onzekere periode de zaak willen overnemen. We hadden één belangrijke eis: dat ze al ons personeel zouden overnemen. Dat hebben ze gedaan. Voor ons zijn de kapsters geen personeel, maar familie geworden’’, stelt Jelle. Linda voegt er aan toe dat ze trots is op ‘haar’ team. Ook sommige klanten zijn inmiddels al op de hoogte van het vertrek van Linda en Jelle. ,,Eén vaste klant knip ik al zo lang, zij moest huilen toen ik vertelde dat wij ermee stoppen. Onze klanten komen overal vandaan, zelfs uit Assen, Oranjewoud en Spanje. Eén klant hebben we een keer getrakteerd op een etentje, omdat hij al 25 jaar bij ons geknipt wordt.’’

En zo hebben Jelle en Linda vele mooie herinneringen aan hun kapsalon La Coupe. Linda: ,,Ik zal blij zijn als we op 1 november de deur dicht kunnen doen, want afscheid nemen is niks voor mij.’’