Voetbaloverzicht | Kian Visser (16) leidt Leovardia met vier treffers ruim langs Anjum

Leeuwarden

SC Leovardia is, na een valse seizoensstart, flink op stoom geraakt in de competitie. Zaterdagmiddag boekten de Leeuwarders de derde zege in successie door Anjum met 5-2 aan de kant te zetten.

SC Leovardia is met 9 uit 4 opgeklommen naar de gedeeld tweede plaats (samen met Kollum). Rijperkerk doet het verrassend goed met 12 uit 4 en is daarmee de trotse koploper.

Wedstrijdverloop
De bezoekers kenden hun beste periode in de eerste vijf minuten van de wedstrijd en kwamen in de openingsfase derhalve verdiend voor met 0-1. Drie treffers van de zestienjarigejarige Kian Visser gaven de wedstrijd vervolgens een heel ander aanzien en in de commotie rondom de derde treffer – buitenspel aldus de Anjummers – viel er een rode kaart (35ste minuut) voor de gasten uit Dongeradeel. Op slag van rust plofte ook de 4-1 nog in het net en daarmee was het duel feitelijk beslist. In het tweede bedrijf voetbalde Leovardia in een tempo dat paste bij de zomerse weersomstandigheden en veel gebeurde er niet meer met uitzondering van een Leeuwarder eigen goal én de vierde treffer van Kian Visser: 5-2.

Volgende week mag Leovardia de goede serie van reeds drie zeges op rij nog meer vorm proberen te geven als opnieuw thuis wordt gevoetbald, dan tegen Twijzel.

Anne Waterlander schoot een flink aantal foto’s. Klik hier om deze te bekijken en eventueel (zonder watermerk) te bestellen.

Overige uitslagen derde klasse B: Rijperkerk - Zwaagwesteinde 3-1, Ropta Boys - Waskemeer 0-4, VIOD Driesum - Veenhuizen 0-4, Dokkum - Kollum 0-2, ONT - Niekerk 4-1, Twijzel - Grijpskerk 4-3

Uitslagen tweede klasse I
Stiens - Marum 4-0, Nijland - Leeuwarder Zwaluwen 1-2, Blauw Wit - Hardegarijp 2-3, BCV - Veenwouden, VVI - Tonego 4-1, Wykels Hallum - Joure 0-3, CVVO - 't Fean 1-2

Uitslagen vijfde klasse B
Mulier - WWS 1-1, SSS - Ternaard 2-4, Beetgum - Wardy 3-0 (halverwege gestaakt wegens blessure arbiter), Tzummarum - Arum 0-3, Blija - Holwerd 1-4, CVO - Ouwe Syl 2-2

Uitslagen vijfde klasse C
De Sweach - Lions 1-1, Friese Boys - Suawoude 4-2, VVT - Eastermar 2-6, Suameer - GSVV 1-0, TFS - Boornbergum 0-2

- Zondag -

Uitslagen eerste klasse F
FVC - WVV 4-2, GAVC - Bergum 0-2, Nieuw Buinen - Emmen 0-2, Noordster - GRC Groningen 1-0, Gomos - VKW 1-3, SVBO - Heerenveen 2-2, Stadspark - SWZ 3-1

Uitslagen tweede klasse K
Roden - Frisia 2-2, DTD - Oerterp 1-1, Olyphia - Helpman 0-2, Lewenborg - ASVB 2-5, Hoogezand - LSC 0-3, Sint Annaparochie - Peize 3-0, Jubbega - GVAV Rapiditas 2-3

Uitslagen derde klasse A
Gruno - MKV 4-0, Trynwâlden - Akkrum2-3, Nicator - Drachten 1-3, Friesland - Bolsward 3-0, Forward GSAVV - Groninger Boys 2-3, Franeker - Dronryp 1-2

Uitslagen vierde klasse B
Harlingen - Warga 2-1, Irnsum - Boornbergum 1-1, Oosterlittens - Surhuisterveen 0-6, Black Boys - Lemmer 2-1, De Wâlden - Nieuweschoot 4-1, ONB - Terschelling 4-1

Uitslagen vijfde klasse B
Houtigehage - Deinum 0-2, Wispolia - Blauwhuis 1-4, Oldeboorn - FFS 1-1, Tijnje - Langezwaag 2-3, AVV - De Sweach 2-2, Blue Boys - Joure 0-1


Auteur

Henk Albers Redacteur