Voetbaloverzicht | Leeuwarder Zwaluwen grijpt naast titel ondanks winst bij Joure

Joure

Leeuwarder Zwaluwen ging de laatste speelronde - op basis van een net iets beter doelsaldo dan Broekster Boys - als koploper in, maar verspeelde die positie in het slotweekend aan de club uit Damwoude.

De Leeuwarders boekten weliswaar een 2-3 zege bij Joure, de nummer vier van de ranglijst, maar die marge bleek twee goals te krap. Legio kansen bleven namelijk onbenut door de formatie van trainer Carlo Rietdijk die op basis van het spelbeeld zogezegd meer had verdiend. De goalie van de Jousters, Zeldenthuis, gaf zaterdagmiddag continue thuis en bovendien maakten diverse spelers te vaak verkeerde keuzes in de eindpass of afronding. Naaste belager Broekster Boys sloeg op bezoek bij VVI wél vaak genoeg toe. De Damwoudsters zegevierden met 1-5 en uiteindelijk leverde een doelsaldo van +33 hen de titel in de tweede klasse i op. Leeuwarder Zwaluwen had het nakijken met een doelsaldo van +32. De verslagenheid was logischerwijs groot bij de Leeuwarders die nu - in de jacht op promotie - veroordeeld zijn tot de nacompetitie.

Anne Waterlander schoot een flink aantal foto’s van het duel tussen SC Joure en CSV Leeuwarder Zwaluwen. Klik hier om deze te bekijken en eventueel (zonder watermerk) te bestellen.

Overige uitslagen tweede klasse I: Wykels Hallum -  Hardegarijp 2-4, Stiens - BCV 1-4, ONT - De Griffioen 3-5, Veenwouden - Grootegast 4-2, CVVO - Marum 0-2
Broekster Boys kampioen; Leeuwarder Zwaluwen, BCV en Joure spelen nacompetitie om promotie; Veenwouden en ONT spelen nacompetitie om handhaving; Grootegast gedegradeerd.

Uitslagen eerste klasse E (vervolg zaterdagvoetbal)
Blauw Wit - Be Quick Dokkum 0-3, Buitenpost - Groningen 1-1, Winsum - PKC 2-3, Noordscheschut - Drachtster Boys 5-4, Gorecht - Zeerobben 0-0, Balk - Olde Veste 0-0, VEV - Oranje Nassau 0-1
Buitenpost kampioen; Drachtster Boys, Gorecht en Groningen spelen nacompetitie om promotie; Olde vest en Blauw Wit spelen nacompetitie om handhaving; VEV '67 gedegradeerd.

Uitslagen derde klasse B
Kollum - Trynwâlden 1-0, Leovardia - WTOC 3-0, Rijperkerk - Zwaagwesteinde 2-2, Berlikum - Twijzel 3-0, Dokkum - 't Fean 2-2, Waskemeer - Minnertsga 4-1, Grijspkerk - Anjum 4-2
't Fean '58 kampioen; Kollum, Leovardia en Zwaagwesteinde spelen nacompetitie om promotie; Waskemeer en WTOC spelen nacompetitie om handhaving; Trynwâlden gedegradeerd.

Uitslagen vijfde klasse B
SSS - CVO 1-1, Ouwe Syl - Lions 6-1, Drogeham - WWS 2-2, TFS - Suawoude 1-4, Tzummarum - Kootstertille 1-3, Suameer - Foarut 0-2, Noordbergum - Eastermar
Foarut kampioen; Kootstertille, Tzummarum en Ouwe Syl spelen nacompetitie om promotie.

- Zondag -

Uitslagen eerste klasse F
FVC - Frisia 2-2, GAVC - WVV 2-2, Nieuw Buinen - Emmen 2-4, Noordster - Rolder Boys 5-5, Groningen - Assen 3-0, SVBO - Hoogeveen 3-3, Bergum - Alcides 1-1
Hoogeveen kampioen; Alcides, WVV en Emmen spelen nacompetitie om promotie; Frisia en Rolder Boys spelen nacompetitie om handhaving; Assen gedegradeerd.

Uitslagen tweede klasse K 
MKV - Forward 1-1, DTD - Hoogezand 0-5, Stadspark - Asser Boys 6-1, GVAV-Rapiditas - Roden 2-0, Sint Annaparochie - Oerterp 3-6, LSC - Amicitia 10-1, Peize - Gomos 3-3
Gomos kampioen; Stadspark, Oerterp en Hoogezand spelen nacompetitie om promotie; Amicitia en Forward spelen nacompetitie om handhaving; MKV gedegradeerd.

Uitslagen derde klasse A
Bolsward - Trynwâlden 2-4, Drachten - Nicator 4-2, Franeker - Warga 5-0, Helpman - Friesland 1-0, Lewenborg - Groninger Boys 3-1, Geel Wit - Nieuw Roden 3-1
Helpman kampioen; Lewenborg, Groninger Boys en Bolsward spelen nacompetitie om promotie; Harlingen en Warga spelen nacompetitie om handhaving; HFC 15 uit competitie.

Uitslagen vierde klasse A
Oosterlittens - Irnsum 7-2, Nieuweschoot - De Wâlden 1-1, Blue Boys - Black Boys 2-2, Thor - Read Swart 2-1, Zwaagwesteinde - Dronrijp 1-0, Sint Jacob - ONB 1-2, Terschelling - Oldeboorn 1-0
Thor kampioen; Read Swart, Zwaagwesteinde en Dronrijp spelen nacompetitie om promotie; ONB en Oldeboorn spelen nacompetitie om handhaving; Blue Boys gedegradeerd.

Uitslagen vijfde klasse B
Blauwhuis - Deinum 0-6, Flamingo - Langweer 1-7, Boornbergum - Wispolia ?, Tijnje - Joure 1-1, FFS - Langezwaag 2-1, De Sweach - AVV 2-4
Boornbergum kampioen; competitie nog niet voltooid omdat AVV - Wispolia volgend weekend nog moet worden gespeeld.

Tekst: Henk Albers / twitter @henkalbers1970


Auteur

Henk Albers Redacteur